فرشید اعرابی

فرشید اعرابی:

پس از پنج سال ممنوع الکاری، کنسرت چهره قدیمی راک در تهران با استقبال دوستدارانش برگزار شد؛

فرشید اعرابی: امیدوارم زودتر از ۵ سال دیگر شما را ببینم

موسیقی ما – «فرشید اعرابی» در حالی پس از پنج سال در تهران روی صحنه رفت که این خواننده با استقبال جالب توجه دوستدارانش در برج آزادی رو به رو شده بود و حضور چهره‌هایی چون فرشاد رمضانی، کاوه آفاق و همایون مجدزاده در سالن، جذابیت‌های این اجرا را چند برابر کرد.

اعرابی در این اجرا با همراهی نیما نواپور (درامز)، فرزاد فخرالدینی (گیتار الكتریک)، هادی کیانی (کیبورد)، محمد نیک (گیتار باس) روی استیج رفت.

در نخستین جستجوی اینترنتی نام «فرشید اعرابی» به جملاتی برمی‌خوریم که گواه بسیاری از توانایی‌های این هنرمند است: «فرشید اعرابی نخستین آلبوم هوی متال ایرانی با کلام فارسی را در سال ۱۳۸۲ با نام «پنهان» منتشر کرد.

تنظیم موسیقی و همچنین نوازندگی کلیه سازها را در این آلبوم خود بر عهده داشت.

آلبوم دوم او به نام «سکوت راوی» و آلبوم سوم او «به رنگ شب» نیز بعدها منتشر شده‌اند. او از نوازندگان ایرانی است که اکثر شاگردانش از نوازندگان معروف و موزیسین‌های کاربلد ایرانی هستند.

اعرابی همچنین موسیقی فیلم بادام‌های تلخ را ساخته است. فرشید اعرابی از جمله مدرسان گیتار الکتریک ایرانی است.»

این هنرمند در ابتدای کنسرت خود در برج آزادی رو به حاضرین گفت:

«پنج سال است که به دلایل مختلف موفق به برگزاری کنسرت نشده‌ایم و امیدوارم این بار زودتر از ۵ سال دیگر شما را ببینم.

امشب از شما می‌خواهم با رعایت تمام اصول، سعی کنیم که شبی ویژه با هم بسازیم.

انرژی‌ها را تخلیه کنید ولی هوای ما را هم داشته باشید تا همه چیز به خوبی پیش برود.»

اعرابی ضمن تسلیت به جامعه هنری ایران بابت درگذشت «شاهرخ پورمیامین» و «هادی پاکزاد»، از جمعیت حاضر خواست که یک دقیقه به احترام این دو چهره سکوت اختیار کنند و سپس قطعه «تنديس ايثار» را به همه شهدا و جوانانی كه به گفته اعرابی «جانشان را برای اين سرزمين فدا كرده‌اند» تقدیم کرد

و در توضیح این اثر گفت: «هر هنرمندی با یک ایدئولوژی و مرزبندی در آثارش پیش می‌رود.

من اعتقاد دلی دارم که جامعه کنونی ایران مدیون جوانانی است که برای ما جنگیدند تا ما امروز اینجا دور هم جمع شویم و حالمان خوب باشد.»

آثاری از دو آلبوم «به رنگ شب» و «سکوت راوی» در کنداکتور کنسرت این خواننده به چشم می‌خورد و اعرابی با ارکستر سرحال و پرانرژی خود، قطعات را یکی پس از دیگری اجرا کرد و در حالی که حاضرین شاهد یک کنسرت منظم و پرهیجان بودند، اجرای دو قطعه «کافران» و «پنهان» باعث شد هیجان سالن چند برابر شود.

استفاده از ادبیات عرفانی و تلفیق آنها با موسیقی هوی متال از جمله شاخصه‌هایی است که در کنسرت فرشید اعرابی به چشم می‌آید و انتقال ادبیات کهن ایرانی در قالب یک موسیقی غربی، بهترین دستاورد این برنامه بود که پنج سال مخاطبان موسیقی از شنیدن آن محروم بوده‌اند.

«فریاد کن» و «ساعت‌ها» قطعات دیگری بودند که در میان نورافشانی و تصاویر ویژه روی ال ای دی های سالن اجرا شد.  این برنامه در بین تشویق های شدید حضار که به صورت ایستاده انجام می‌شد، به پایان رسید. محمدحسین تفرشی تهیه‌کننده این کنسرت بود.

نویسنده:این مطلب توسط آموزشگاه موسیقی هیوا تهیه شده است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *